Sorular

B... K..... 09 Ağustos 2021

Göğüs ağrısı nefes darlığı

Merhaba bugün nefes darlığı göğüs ağrısı ara ara yorgunluk ayaklarda bu şikayetler üzerine solunum fonskiyon testi yapıldi bana ve Vc ın 91.7 Vd Max 93.2 Fev 1 96.3 Fvc 93.5 Fef25 75.9 Fef50 76.6 fef75 76.8 Mmef75/25 75.0 Ped 71.2 çıktı doktor bana foterol-B 6 mcg 100 mcg verdi neyim var dediğim de detaylı konuşmadı bronşların küçük hava yolların tıkanmış dedi Sigara Kullanan biriyim 22 yaşındayım . Bu sonuçlara göre neyim var benim çok merak ediyorum teşekkürler.

Henüz Cevap Verilmemiş!

H..... k...... 13 Haziran 2020

İlaç zehirlenmesi

2 yaşındaki kızım hamilelikte kullandığım decavit ilacı ve ferrum fort ilacını içti zehirlenir mi

Henüz Cevap Verilmemiş!

T.... C.... 12 Haziran 2020

Ortopedi Mr sonucu ve doktor tanisi çeliskisi

Sayın Doktorum.
Sağ dizimde çekildiğim Mr sonucunda medial menisküs arka boynuzunda horizontal yırtık izlenmiştir. Ön ve arka çapraz bağların morfoloji ve sinyal özellikleri normaldir. Yırtıkla ilgili sinyal degişikliği bulunmamaktadır. Diğer bulgular olağan ve normal olarak belirtilmiştir. Ancak doktorum ön çapraz bağlarımda yırtık olduğunu ve ameliyat edilmem gerektigini beyan etmiştir. Doktorumun mr raporuyla çelişkili tehşisi beni korkuttu ve size danısmak istedim. Kıymetli bilgilelerinizle aydınlatmanızı rica ederim. Saygı ve hürmetlerimle.

Henüz Cevap Verilmemiş!

S..... ..... 11 Haziran 2020

Egzama

Elimde egzama çıktı. Doktora gittim gerekli ilaçları verdi. Ama ıslatmak yada yıkamak anlamında herhangi birşey söylemedi. Egzama olan elimi yıkayıp temizleyebilir miyim. Teşekkür ederim

Henüz Cevap Verilmemiş!

g...... y.... 10 Haziran 2020

çocuk sağlığı

9 aylık kız çocuğumu ayağımızda minderde yada beşiğinde sallayıp uyutmaya çalışırken iki dizini karnına çekip elleriylede dizlerini ileriye bastırıp kasılıyor ve inilti sesi çıkarıp uyumaya çalışıyor uyuyana kadar bırakmayacak şekilde kasılıyor. bacaklarını biz düzeltikten sonra kendini salıyor biraz sonra tekrar aynı hareketi yapıyor normalde bir sorunu yok sadece sırtı yere geldiği an 5- 10 saniye sonra aynı harekete başlıyor nedendir acaba hocam bir soruna işaretmidir.uyutmaya çalışırken yada kendisi yerde uzanırken aniden oluyor.

Henüz Cevap Verilmemiş!

M.... B..... V.... 03 Haziran 2020

KANDAKİ İLTİHAP

Hocam Merhaba; Benim size bir sorum olacak.Benim amcam yurtdışında yaşamaktadır.Kendisi bundan 2 yıl önce ciğerleri su topladığından hastalandı ve yaklaşık 1 ay tedavi oldu.Bu yılda bundan 2 hafta önce nefes darlığı çekerek rahatsızlandı ve şu anda hastanede tedavi olmaktadır.Hergün kan alınmakta olup kanında yüksek oranda iltihap çıktı.İltihap oranı 200'de.Oradaki doktorlar nereden geldiğini bulmak için böbrek biopsisi yapıldı ve temiz çıktı.Şimdide ciğerlerinden su alıp bakacaklar.Kendisinde ayrıca iltihaplı romatizma vardır.Sizce bu iltihap oranı neden düşmüyor?Yada ne zaman düşer ? Teşekkürler

Henüz Cevap Verilmemiş!

C.. K... 27 Mayıs 2020

Doğduğumdan beri geğiremiyorum

20 yaşındayım. Doğduğumdan beri yılda birkaç kez refleks dışında geğiremiyorum. Gaz göğüsümün üst tarafında yemek borusunda bir yerde patlıyor yukarı çıkmıyor. Çok araştırdım herhangi bir bilgi de bulamadım tıp literatüründe maalesef. Lütfen bana yardımcı olun yönlendirin. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Henüz Cevap Verilmemiş!

S... y....... 24 Mayıs 2020

Doğum kontrol hapı

19 yaşındayım kronik rahatsızlığım yok aşırı kilolu değilim sigara kullanmıyorum adet düzensizliğim var nişanlımla ilişki sonrası gebelik istemiyorum ilk defa kullanıcam doğum kontrol hapı ne tavsiye edersiniz?

Henüz Cevap Verilmemiş!

t...... a..... 21 Mayıs 2020

kuduz olmuş olabilir miyim

Merhaba,sağlıklı günler dilerim öncelikle hocam. 13 Mayıs günü bahçemizde beslediğimiz fakat aşısını vs. yaptırmadığımız sahip olmadığımız bir kediye yemek verirken kedi tırmaladı,çok küçük bir iz bıraktı bir miktar da kanattı. Elimi hemen sabunla yıkadım ve sonrasında da kolonya sürdüm. Fakat kafamdan kuduz olabilir miyim sorusunu atamadım,gidip aşı yaptırmama gerek var mıdır acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Henüz Cevap Verilmemiş!

F.... Y... 14 Mayıs 2020

Burun rahatsızlığı

Merhabalar hocam burnumda kemiklerimin farklı bir hal aldığını görür oluyorum bu aralar tabi bununla beraber burnumda anlamadığım bir şekilde kan birikmesi oluşuyor burun tıkanıklığınıda eşlik ediyor böyle birşeye hocam internettede bir araştırma yaptım kemik eğrili olduğunu gördüm sizce neden oluyor birşey aydınlatabilirmisiniz ?

Henüz Cevap Verilmemiş!